З 2015 року викладачі кафедри соціальної роботи активно реалізують новий напрям роботи – проєктна діяльність.

Проєкти, які реалізовували та реалізують НПП кафедри соціальної роботи

ERASMUS+ KA2

Реакція університетів на великі перешкоди: створення стійкої вищої освіти для реагування та управління суспільними кризами

TURBO

Проєкт: 101129315-TURBO-Erasmus-EDU-2023-CBHE

Тривалість: 01 січня 2024 року – 31 грудня 2026 року

Головна мета проєкту TURBO підвищити стійкість, підготовленість і реагування українських закладів вищої освіти (ЗВО) шляхом нарощування їхнього потенціалу, вдосконалення компетенцій та обміну досвідом.

Завдання проєкту:

  1. Покращити та розбудувати спроможність українських ЗВО надавати більш гнучкі освітні пропозиції, актуальні для ринку праці та орієнтовані на практику у сфері бізнесу та менеджменту для швидшої інтеграції в освітній простір ЄС.
  2. Сприяти адаптації внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у нові місцеві громади шляхом професійної перекваліфікації та соціальної адаптації.
  3. Обмін досвідом щодо перепідготовки та соціальної адаптації ВПО в Україні та за кордоном.
  4. Удосконалити нормативно-правову базу української системи вищої освіти шляхом визнання мікрокредитних освітніх програм як частини практики навчання впродовж життя в університетах.
  5. Сприяти співпраці між кількома учасниками для забезпечення соціальної інклюзивності, підвищення рівня працевлаштування студентів і якості вищої освіти під час соціальних криз.

Кінцевими бенефіціарами проєкту TURBO є ВПО з вищою освітою, які шукають роботу та отримають вигоду від академічної перепідготовки в українських ЗВО. Очікується, що це призведе до кращої зайнятості та інтеграції в місцеве суспільство, куди ВПО довелося переселитися через війну.

 Короткострокові результати:

  • Навчання щонайменше 56 представників ЗВО України щодо створення, проведення та оцінки освітніх програм;
  • Розробка та апробація 7 освітніх програм з бізнесу та менеджменту на основі підходу мікрокредитів у 7 регіонах України шляхом професійного навчання та соціальної інтеграції щонайменше 350 ВПО.

Вплив: Сприяння розвитку стійких університетів, які спроможні адаптуватися до нових потреб українського суспільства в контексті драматичних змін та інтеграції українських ЗВО до ЄС.

Інституційний координатор Катерина Максьом, доцент кафедри соціальної роботи

([email protected], 0936148693)

Проєкт «Кроки до безпечної громади: протидія булінгу у молодіжному середовищі / Steps to safe community: bullying prevention in the youth environment» реалізується ГО «Чернігів Європейський» у партнерстві з Національним університетом «Чернігівська політехніка» за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Командою проєкту «Кроки до безпечної громади: протидія булінгу у молодіжному середовищі / Steps to safe community: bulling prevention in the youth environment» розроблено інноваційний підхід до профілактики булінгу, заснований на поєднанні когнітивної та емоційної складових сприйняття інформації. У рамках проєкту розроблено настільну гру «Danger in Jungles» та соціальний перфоманс. Через гру та перфоманс проводяться уявні паралелі між світом тварин і світом людей. Головний меседж проєкту «Люди – не звірі».

Акторами перфомансу є здобувачі вищої освіти спеціальності «Соціальна робота»: Павло Клименко, Артур Чернявський, Вікторія Бачурна, Аліса Васильєва, Бажена Кухоть, Роман Бей, спеціальності «Фітнес та рекреаційні технології»: Микита Гурбик та спеціальності «Маркетинг»: Артем Селивон, Дмитрій Бузюн, Марія Карташ, Ірина Попова, Вікторія Немчик, Катерина Артеменко, Єлизавета Надточій. Звукорежисерка: Ірина Чалкова, здобувачка вищої освіти спеціальності «Соціальна робота».

Команда проєкту: доцентки кафедри соціальної роботи – Децюк Т.М., координаторка проєкту, Захаріна М.І., Максьом К.В. та зав.кафедри маркетингу PR-технологій та логістики Вербицька А.В.

Довідково: Програму ООН із відновлення та розбудови миру #UNRPP реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програма ООН із відновлення та розбудови миру забезпечує пріоритетні потреби на сході України ще з початку збройного конфлікту навесні 2014 року. Програма спрямована на зміцнення громадської безпеки та соціальної згуртованості, підтримку відбудови економіки постраждалих від конфлікту громад і реалізацію реформ децентралізації влади та охорони здоров’я на підконтрольних уряду України територіях Донецької та Луганської областей.

Новини і заходи:
Презентація проєкту «Кроки до безпечної громади: протидія булінгу у молодіжному середовищі у Коледжі економіки та технологій Національного університету «Чернігівська політехніка» 15.12.2021
Новини проєкту «Кроки до безпечної громади: протидія булінгу у молодіжному середовищі / Steps to safe community: bullying prevention in the youth environment» 23.11.2021
Відкритий простір «Профілактика булінгу: виклики та перспективи» 29.12.2021
Відбулась прем’єра соціального перфомансу «Люди – не звірі» 19.10.2021

Проєкт «Інтерактивні театральні постановки для школярів» на теми «Профілактика булінгу» та «Наслідки ранніх статевих стосунків», який реалізувався в рамках бюджету участі м. Чернігова за підтримки Чернігівського міського управління освіти (2019 р.)

З 2016 до 2023 року включно кафедрою реалізовувався Проєкт «Норвегія-Україна» – професійна перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їх сімей в Україні»/ НУ “Чернігівська політехніка”, норвезький університет NORD, ГО «Чернігів Європейський».

Основу проекту складає професійна перепідготовка військовослужбовців  та членів їх сімей на цивільні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України, сприяння учасникам проекту у правовій та соціальній адаптації до умов життя у громадянському суспільстві.

Проект є соціальним. Участь у проекті безкоштовна.

Головним координатором з боку Норвегії є університет NORD.

Головний координатор в Україні – Міжнародний фонд соціальної адаптації.

Проект фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії за участі українських партнерів проекту.

Мета проекту:

Зменшення впливу негативних соціальних наслідків економічних реформ та реформ оборонного сектору України для звільнених у запас військовослужбовців та членів їх родин та сприяння розвитку співпраці між двома країнами.

Завдання проекту:

Професійна перепідготовка військовослужбовців та членів їх родин на цивільні спеціальності, що мають попит на ринку праці України з метою підвищення їх професійної конкурентоспроможності;

Психологічна адаптація учасників проекту з метою підвищення їх мотивації до активної соціальної адаптації в громадянське суспільство з ринковою системою відносин;

Правова адаптація військовослужбовців та членів їх родин з метою підвищення соціальної захищеності в умовах життя в громадянському суспільстві;

Сприяння у працевлаштуванні учасників проекту з метою поліпшення умов життя родин військовослужбовців;

Сприяння у створенні власного (сімейного) бізнесу в умовах високого рівня безробіття в Україні, реалізації організаторських здібностей військовослужбовців та формування класу законослухняних платників податків;

Розвиток співпраці між навчальними закладами України та Норвегії, початок нових спільних проектів у галузі освіти та досліджень;

Розвиток ділового співробітництва між підприємствами України та Норвегії за участю норвезько – української торгової палати.

Проект складається з:

  • Професійної перепідготовки тривалістю 500 академічних годин .
  • Соціально-психологічної адаптації.

Сприяння у працевлаштуванні або створенні власного бізнесу

В НУ «Чернігівська політехніка» в період з 2016 по 2021 роки професійну перепідготовку пройшло 446 ветеранів АТО/ООС, військовослужбовців та членів їх сімей:

Напрями за якими здійснювалася професійна перепідготовка в НУ «Чернігівська політехніка»:

 

Напрям професійної перепідготовки Кількість випускників
«Організація підприємницької діяльності» 32 слухачі
«Інтернет технології в бізнесі та WEB дизайн» 33 слухача
«Інтернет технології в бізнесі та WEB дизайн» 33 слухача
«Підприємництво у сфері готельно-ресторанного бізнесу» 32 слухача
«Інтернет технології в бізнесі та WEB дизайн» 30 осіб
«Підприємництво у сфері туристично-ресторанного бізнесу» 32 слухачі
«Підприємництво у сфері туристично-ресторанного бізнесу» 31 слухач
«Підприємництво у сфері оздоровчо-рекреаційної діяльності» 40 слухачів
«Інтернет технології в бізнесі та WEB дизайн 31 слухач
«Підприємництво у сфері оздоровчо-рекреаційної діяльності» 32 слухача
«Інтернет технології, WEB дизайн та англійська мова в бізнесі» 30 слухачів
«Інтернет технології, WEB дизайн та англійська мова в бізнесі» 30 слухачів
«Інтернет технології, WEB дизайн та англійська мова в бізнесі» 30 слухачів
«Інтернет технології, WEB дизайн та англійська мова в бізнесі» 30 слухачів

 

За результатами реалізації проєкту в НУ «Чернігівська політехніка» випускниками:

  1. Створено ряд WEB сайтів:
  • для дошкільних закладів та загальноосвітніх шкіл міста Чернігова
  • Чернігівського молодіжного центру
  • Інтернет-магазин Flea market in Ukraine
  • Блог Мілани Карцевої
  • Персональний сайт Ірини Пекельної
  • Сайт Чернігівської автомобільної школи
  • Сайт-візитка веб-майстерні “A-studio”
  • Тематичний блог«Всесвіт фантастики»
  • Сайт пряникової майстерні “Солодкий світ”
  • Сайт фітнес-клубу «Атлет»
  • Сайт-портфоліо «Пакування подарунків»
  • Сайт майстерні з тюнінгу авто
  1. Започатковано власну справу:

– агенція з нерухомості “Статус” (Бондар Олександр Сергійович капітан міліції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області (звільнений в запас в 2014 році);

– агенція нерухомості REALTY PROFI BUSINESS (Рибочка Марина Петрівна член родини учасника АТО);

– бізнес по виготовленню корпусних меблів (Головешко Юлія Вікторівна, підполковник Пенітенціарної системи, Внутрішня служба, (звільнена в запас в 2016 році);

– салон краси  «VISAGE STUDIO «PANNA mloda» (Зубрицька Оксана Василівна, дружина військовослужбовця звільненого в запас);

– магазин “Зелена лавка” (Черешко Ольга Геннадіївна, дружина учасника АТО);

– бізнес «Пряничные домики Лены Зиберт» (Зіберт Олена Степанівна, член родини учасника АТО);

– пряникова майстерня «Солодкий світ» (Мічкова Олена В‘ячеславівна, член родини військовослужбовця);

– масажний кабінет «SevenSky» (Скачок Максим Вікторович, учасник АТО)

–  кав’ярня за гроші інвестора – «Black cup» (Куравська Марія Віталіївна, член родини військовослужбовця звільненого в запас.

Програма «Активні громадяни» Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку.

 

Реалізовані проекти в рамках програми «Активні громадяни» у період 2015-2020 роки:

  • проект «Sustainable Challenge: навчи друзів жити стало»;
  • проект «Фітотерапія в дії»;
  • проект «Stop Bullying. Зупинимо шкільне насильство разом»;
  • проект «Літня школа особистісного розвитку дитини «Майбутнє Славутича»;
  • проект «Треш-арт майданчики: еко-планета біля університету»;
  • проект «СтадіOn: Розфарбуємо спортивні мрії разом!».

Проект «Cоціальна інтеграція жертв націонал-соціалізму, тоталітарних режимів та інших людей літнього віку до громади м. Чернігова» за підтримки німецького фонду EVZ

Проект «Паліативна допомога дітям: від розуміння проблеми до реальних дій» від ГО «Чернігів Європейський» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (вересень-листопад 2015 року).

Проект «Я живий – почуй мене!» ГО «Чернігів Європейський», який реалізовувався за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках програми «Громадське здоров’я» (вересень-листопад 2016 року).

Проект «Людина не товар!» від Чернігівського національного технологічного університету за підтримки ГО «Ла Страда – Україна» та Управління освіти Чернігівської міської ради (жовтень 2017 р. – січень 2018 р.)

Освітній проект «Школа соціального підприємця Я.-У. Сандала»/Інститут д-ра філ. Я.-У. Сандала, Норвегія.

Освітній проект «Соціальна робота як сейсмограф соціальних змін». Програма MOVETIA у рамках співробітництва між ЧНТУ та Університетом С. Галлен (Швейцарія) (2018-2019 рр.)

Проект «Організація діалогу між жертвами нацизму та іншими людьми, що сприятиме розкриттю особистісного потенціалу ЦГ, збереженню та гідній оцінці їхнього досвіду у громаді», який реалізується за підтримки Німецького фонду «EVZ» (2018-2019 рр.)

Історичний квест «Патріоти Чернігівщини» / Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації та ГО «Чернігів Європейський» ( 2018)

Baltic University Programme (2014 р. – по теперішній час).

Регіональний воркшоп “Освіта для сталого розвитку”. Проєкт Програми Балтійських Університетів, Січень, 2019, Таллін, Естонія.

Міжнародна конференція “Сучасні виклики місцевого та регіонального розвитку” в межах Програми Балтійських Університетів, вересень, 2018, Познань, Польща.

Тренінг для викладачів “Освіта для сталого розвитку”, Програма Балтійських Університетів, Упсалла, Швеція, травень 2015 р.

Програма Балтійських Університетів SAIL для викладачів на борту коробля “Sustainability Applied in International and Learning”, червень – липень 2016 р., Ставангер, Норвегія – Антверпен, Бельгія

Освітній проект «EduBUP: переосмислення педагогіки з метою впровадження освіти для сталого розвитку» у співпраці з Уппсальським університетом, Швеція, за підтримки Шведського інституту співпраці (2015).

Науковий проект «Інтегрована модель конкурентоспроможної вищої освіти в Україні за концепцією quadruple helix (міждисциплінарний)» від Чернігівського національного технологічного університету за підтримки Міністерства освіти і науки України (2017-2020 роки).

Проєкт «Арт-сад Рашевського», який реалізувався в рамках бюджету участі м. Чернігова за підтримки Чернігівського міського управління освіти (2019-2020 рр.)