Проєкт «Кроки до безпечної громади: протидія булінгу у молодіжному середовищі / Steps to safe community: bulling prevention in the youth environment»

01.11.2021 року в ефірі «Українського радіо: Чернігівська хвиля» координаторка проєкту «Кроки до безпечної громади: протидія булінгу в молодіжному середовищі» Тетяна Децюк та експертка цього проєкту Катерина Максьом розповіли про настільну гру «Danger in Jungles» та соціальний перфоманс, що заплановано провести в 10 громадах Чернігівщини.
Як саме ця гра буде поширюватись серед школярів Чернігівщини та яку ціль поставили перед собою розробники, можна послухати у записі ефіру за посиланням: https://bit.ly/3pWAcbU.

Основна інформація:

Проєкт «Кроки до безпечної громади: протидія булінгу у молодіжному середовищі / Steps to safe community: bulling prevention in the youth environment» реалізується ГО «Чернігів Європейський» за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Булінг як соціальна проблема має ряд негативних наслідків: педагогічні (шкільна дезадаптація, академічна неуспішність); психологічні (психологічні розлади, порушення соціалізації); медичні (травматизація). Традиційні методи (бесіди, лекції, тренінги) не є достатньо ефективними в роботі з сучасними підлітками, адже інформація сприймається дітьми лише на рівні знання поняття булінгу. Саме тому команда проєкту «Кроки до безпечної громади: протидія булінгу у молодіжному середовищі / Steps to safe community: bulling prevention in the youth environment» розробила інноваційний підхід до профілактики булінгу.

Для цього пропонується використання гейміфікації профілактики булінгу – настільної гри «Danger in Jungles» та соціального перфомансу. Через гру та перфоманс проведено уявні паралелі між світом тварин і світом людей. Головний меседж проєкту «люди – не звірі».

Проєкт реалізовується у партнерстві з Національним університетом «Чернігівська політехніка». Акторами соціального перфомансу є здобувачі вищої освіти спеціальностей «Соціальна робота» та «Маркетинг». Режисерка перформансу: Мирослава Витриховська.

Команда проєкту – члени ГО «Чернігів Європейський»: Тетяна Децюк, координаторка проєкту, а також Марина Захаріна, Катерина Максьом, Анна Вербицька.

Проєктом заплановано проведення профілактичних заходів (презентація настільної гри та соціального перфомансу) у закладах середньої освіти територіальних громад, зокрема Корюківська ТГ, Менська ТГ, Ніжинська ТГ, Бахмацька ТГ, Городнянська ТГ, Куликівська ТГ, Козелецька ТГ, Ріпкинська ТГ, Іванівська ТГ, Сновська ТГ.

Кожен заклад середньої освіти, який буде долучений до реалізації проєкту, отримає у подарунок примірник настільної гри для реалізації профілактичних заходів з учнями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *