Кафедра соціальної роботи як структурний підрозділ була створена в 2006-2007 навчальному році. Перші навчальні плани зі спеціальності «Соціальна робота» були підготовлені викладачами кафедри у співпраці зі спеціалістами шкіл соціальної роботи Середньошведського університету (Швеція, м. Естерсунд) та Національного університету «Києво-Могилянська Академія».
Першою завідувачкою кафедри соціальної роботи була Кривоконь Наталія Іванівна, кандидат психологічних наук, доцент, член Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці, нині доктор психологічних наук, професор кафедри соціальної роботи, яка стояла у витоків зародження соціальної роботи в Україні та разом із адміністрацією стала ідейним натхненником становлення та розвитку соціальної роботи як навчальної дисципліни в навчальному закладі.
На той час до складу кафедри соціальної роботи вже входили кваліфіковані науково-педагогічні працівники, котрі робили свій вагомий внесок у розвиток соціальної роботи як професійної діяльності та науки.
Основним змістом діяльності викладачів кафедри соціальної роботи є розробка та впровадження освітніх концепцій підготовки соціальних працівників різних освітніх і освітньо-наукових рівнів.
З вересня 2014 року кафедру соціальної роботи очолила кандидат педагогічних наук, доцент Захаріна (Коленіченко) Тетяна Іванівна, к.п.н., доцент.
Автор понад 90 науково-методичних праць.
В 2014 р. – експерт проєкту «Cоціальна інтеграція жертв націонал-соціалізму, тоталітарних режимів та інших людей літнього віку до громади м. Чернігова».
З 2015 р. – керівник Центру соціальної активності для людей поважного віку «Друга молодість» за підтримки ГО «Центр Поділля-Соціум» та Фонду сприяння демократії при посольстві США в Україні.
В 2015 р. – експерт проєкту «Паліативна допомога дітям: від розуміння проблеми до реальних дій» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».
З 2016 р. – координатор проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему. (NUPASS)».
В 2016 р. – експерт проєкту «Я живий – почуй мене».
З 2018 р. – керівник проєкту «Організація діалогу між жертвами нацизму та іншими людьми, що сприятиме розкриттю особистісного потенціалу ЦГ, збереженню та гідній оцінці їхнього досвіду у громаді».
З 2015 – член редакційної колегії фахового наукового збірника «Проблеми соціальної роботи: філософія, психологія, соціологія».
На сьогоднішній день кафедра соціальної роботи забезпечує викладання дисциплін для спеціальності 231 – Соціальна робота, а також для спеціальностей 227 – Фізична терапія, ерготерапія, 081 – Право, 262 – Правоохоронна діяльність.
Кафедра соціальної роботи є випусковою кафедрою для освітньо-професійної програми «Соціальна робота» і «Соціально-правовий захист».